Nystart för kommittéer & projektgrupper 2022

Nystart för kommittéer och projektgrupper 2022

Tillsammans med klubbens idrottskonsulent Mats Vennberg på RF-SISU inleder vi under vintern ett långsiktigt arbete med att organisera klubbens ideella engagemang på nytt i olika kommitté och projektgrupper. Ideella krafter bidrar med viktig kompetens inom många olika delar i klubbens organisation vilket bidrar till en innehållsrik, varierad, hållbar och inspirerande verksamhet åt medlemmar, gäster och företag. Du som medlem är viktig i klubbens verksamhetsutveckling. 

Har du idéer som kan berika och utveckla klubben? Vill du vara med och engagera dig? Vill du vara med och lära känna andra medlemmar och hitta spelkompisar? Vara med och skapa nya roliga aktiviteter för oss medlemmar? Hjälpa till med trädgårdsarbete/ rabatter? Oavsett vad du är intresserad av, är du välkommen att kontakta klubbchef Lena Björkdahl via e-post: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 

 

  • Skapad

© 2022 Köpings Golfklubb - Korslöt 1 - 731 94 Köping - E-post Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Tel: 0221-810 90 - Tryckval: 1. Reception, bokningar mm - 2. Kansli, ekonomi och medlemsfrågor - 3. Klubbchef - 4. Restaurang - 5. Banchef

Web: Reklamhuset RINK